Lading op vouwwagen

Vraag gesteld door een ANWB-lid op 09 juni 2020

Is bij vervoer op vouwwagen van campingstoelen een net verplicht of is veilig vastzetten voldoende?

Antwoord van Mickel

ANWB Expert

U vraagt zich af of het gebruik van een aanhangwagennet verplicht is bij vervoer van losse lading, zoals campingstoelen op de vouwwagen.

Volgens artikel 5.18.6 van de regeling Voertuigen geldt het volgende:

  • lading of delen daarvan moeten zodanig worden vastgezet dat deze minimaal bewegen bij bepaalde versnellings- en vertragingskrachten.
  • losse lading die niet op of aan het voertuig bevestigd kan worden, moet deugdelijk worden afgedekt indien gevaar of hinder ontstaat of kan ontstaan als gevolg van afvallende of wegwaaiende lading.

Kortom: gebruik van een aanhangwagennet bij het vervoer van losse lading is niet verplicht. Wel moet dergelijke losse lading deugdelijk zijn afgedekt. Als u de campingstoelen dus goed kun vastzetten aan de vouwwagen is hiervoor geen afdekking nodig,