Moet aanhanger van 1000 kg (met as voor 1050 kg) een kenteken hebben als die ongeremd is?

Vraag gesteld door Aanhang gewicht/ kenteken op 03 mei 2018

Wilde aanhanger van max 750 kg kopen. Die is niet leverbaar maar wel een met zelfde afmetingen maar dan van 1000kg. Volgens verkoper is geen kenteken nodig omdat de aanhanger ongeremd is. Dus witte plaat volstaat dan. Klopt dat? Ik heb rijbewijs B E en mijn auto mag totaal 700 kg trekken/(ongeremd) en geremd 1300 kg

Antwoord van Frank

ANWB Expert

Aanhangers die beladen meer dan 750 kg mogen wegen moeten zijn voor zien van een remsysteem, kentekenbewijs en gele kentekenplaten.

Artikel 5.12.31 Regeling Voertuigen

Zie ook de site van de RDW