Gebruik fietsdrager in buitenland

Vraag gesteld door SamT op 20 april 2017

Is de fietsendrager Thule 932 onbruikbaar in België en Duitsland vanwege het ontbreken van mistlamp en achteruitrijlamp?

Antwoord van Marika

ANWB Expert

U wilt weten of u de fietsendrager Thule 932 in België en Duitsland mag gebruiken vanwege het ontbreken van een mistlamp en achteruitrijlamp.

Aan een fietsdrager worden andere eisen gesteld dan aan een aanhanger. Het wordt gezien als last. In artikel 5.18.7 Regeling Voertuigen wordt het volgende daarover geregeld:

‘Indien de verlichting en retroreflectoren van het voertuig door de lastdrager of de goederen worden afgeschermd, moet de lastdrager aan de achterzijde zijn voorzien van twee rode achterlichten, twee rode remlichten, twee rode retroreflectoren en twee ambergele richtingaanwijzers, die moeten zijn aangebracht op een afstand van niet meer dan 0,50 m vanaf het punt van de grootste breedte van het voertuig met inbegrip van de lastdrager’.

Indien u zich aan het voorgaande houdt dan wordt u in het buitenland ook toegelaten tot het verkeer. (Verdrag van Wenen).

In dit geval is verlichting met een 7-polige stekker voldoende.