gordelplicht

Vraag gesteld door reindas op 04 september 2018

Ik rijd in een oldtimer van 1970 zonder gordels met ontheffing gordelplicht op het kenteken. Ben ik in overtreding als ik daarmee in Duitsland rijd?

Antwoord van Michiel

ANWB Expert

U bent in het bezit van een oldtimer uit 1970, welke niet met gordels is uitgerust. U vraagt zich af of u met deze auto in Duitsland mag rijden.

Ja, in Duitsland gelden op dit punt dezelfde regels als in Nederland ( § 2 nr. 22 Voertuigregistratieverordening (FZV).

Meer informatie over gordelplicht vindt u op onze website.