zijn verkeersborden op een vakantiepark rechtsgeldig?

Vraag gesteld door adeline op 02 november 2015

Wij wonen op een klein vakantiepark met 10 woningen. Er is een eenrichtingsweg.
Op het eindpunt daarvan begint de eenrichtingsweg. Toch komen daar(tegen het eenrichtingsbord in ) vaak auto's uit.
Wat zijn de consequenties als zich een aanrijding voordoet ?
En zijn de regels op een park juridisch gelijk aan de openbare weg ?
Hopelijk kan iemand mij daar veel over vertellen.
Met dank en groet.

Antwoord van David

ANWB Expert

U vraagt of verkeersborden op een vakantiepark rechtsgeldig zijn.

Een weg op een vakantiepark kan een openbare weg zijn, als deze voor iedereen toegankelijk is (artikel 4 Wegenwet). Als het terrein ook voor derden toegankelijk is, dan is het naar alle waarschijnlijkheid een openbare weg en gelden dus ook de wettelijke verkeersregels. 

Bij een aanrijding geldt dat aansprakelijkheid afhangt van alle omstandigheden van het geval. Het inrijden van een weg waar eenrichtingsverkeer geldt, tegen het eenrichtingsbord in kan zeker een rol spelen bij een aanrijding, omdat er een verkeersfout wordt gemaakt.