Achteruitrijlicht verplicht op fietsendrager?

Vraag gesteld door een ANWB-lid op 12 mei 2022

Is een achteruitrijlicht op een fietsendrager verplicht?

Antwoord van Jos

ANWB Expert


U vraagt of het verplicht is een wekende achteruitrijlamp op een fietsendrager te hebben.

Aan een fietsendrager worden andere eisen gesteld dan aan een aanhanger. Het wordt gezien als last. Want volgens artikel 5.18.7 Regeling voertuigen:
e. indien de verlichting en retroreflectoren van het voertuig door de lastdrager of de goederen worden afgeschermd, moet de lastdrager aan de achterzijde zijn voorzien van twee rode achterlichten, twee rode remlichten, twee rode retroreflectoren en twee ambergele richtingaanwijzers, die moeten zijn aangebracht op een afstand van niet meer dan 0,50 m vanaf het punt van de grootste breedte van het voertuig met inbegrip van de lastdrager.

Dus een achteruitrijlamp óf eventueel een mistachterlicht is niet verplicht.