Wegenwachtauto op waterstof
Wegenwacht Barend Broek helpt vanaf vandaag leden met pech met een nieuwe wegenwachtauto op waterstof: een Hyundai ix35 Fuell Cell.
De nieuwe waterstofauto is schoon en stil en voorzien van een brandstofcel die waterstof omzet in energie voor de elektromotor. Wegenwacht Barend kan met zijn Huyndai straks alles wat een reguliere Wegenwachtauto ook kan. Aan boord zijn onder andere reserveaccu’s, een luchtcompressor, een universeel reservewiel en een krik.
De waterstofauto draagt bij aan het streven van de Wegenwacht om ervaring op te doen met auto’s met zero-emissie, oftewel auto’s die geen schadelijke stoffen uitstoten. Standplaats is het Wegenwachtstation in Rhoon dat naast een waterstoftankstation is gevestigd.
Bekijk ook hoe de Wegenwacht met de waterstofauto een TU student helpt die hard werkt om de waterstofracer te verbeteren:
Meer nieuws
- Drukte Wegenwacht door winters weer 08 feb 2021
- Raar of niet waar? Win een pechvrije autoreis 15 nov 2018
- ANWB Wegenwacht weer beste Wegenwacht van Europa 28 sep 2018
- Wegenwacht weer actief op Lowlands 13 aug 2018
- Nieuwe elektrische auto's voor Wegenwacht 19 jul 2018
- Wegenwachten in Frankrijk en Italië 13 jul 2018