Meer weginspecteurs met opsporingsbevoegdheid
Het aantal weginspecteurs die boetes mogen uitdelen wordt verdubbeld, van vijftig naar honderd. Dat heeft minister Cora van Nieuwenhuizen van Infrastructuur en Waterstaat gezegd in het programma WNL op Zondag.
Bijzondere opsporingsambtenaren
Het gaat om weginspecteurs met opsporingsbevoegdheid. Deze bijzondere opsporingsambtenaren (boa's) moeten bijvoorbeeld optreden als automobilisten een rood kruis negeren, of als vrachtwagenchauffeurs op de vluchtstrook parkeren.
Volgens minister Van Nieuwenhuizen zorgen deze mensen voor gevaarlijke situaties voor bergers na een ongeluk. Daarnaast dragen ze bij aan het fileleed.
Proef sinds 2015
In 2015 begon rondom Rotterdam een proef met acht van dit soort weginspecteurs. Later is dit uitgebreid naar vijftig, en nu wordt het dus verdubbeld naar honderd.
Bron: ANP
Zie ook:
Info over verkeersovertredingen
Meer nieuws
- Wegafsluitingen tijdens La Vuelta Holanda 15 aug 2022
- Langdurig vertraging (A29) Haringvlietbrug 15 aug 2022
- A50 ruim twee weken dicht 15 aug 2022
- Grenscontroles in vijf Europese landen 15 aug 2022
- Vertraging grens Duitsland - Oostenrijk 15 aug 2022
- Stakingen/acties in Europa 15 aug 2022