Camper naar winterstalling: wat doen met de accu's?
Vraag gesteld door J. v.d. Feen jr. op 27 oktober 2024
Mijn camper gaat (voor het eerst) naar de winterstalling. Voor de accu van de auto is een massaslot geplaatst op verzoek vd stalling. Wat moet ik doen met de boordaccu (Optima Yellow Top 8051-187 75Ah)?
Ik heb daar geen mogelijkheid voor druppellader of andere manier om de accu op te laden. De camper blijft van 1 nov-1 mei daar. Evt. kan ik halverwege de camper even uit de stalling halen om de boordaccu op te laden.
Tenslotte: moet ik ook nog iets doen ivm de zonnepanelen?
Antwoord van Mickel
ANWB ExpertUw camper gaat voor het eerst naar de winterstalling. U vraagt zich af wat u met de boordaccu (Optima Yellow Top) moet doen.
Er is in de stalling geen mogelijkheid om de accu op te laden.
U zou kunnen overwegen de boordaccu uit de camper te halen en deze thuis droog en vorstvrij op te slaan. Na enkele maanden kunt u dan een druppellader aansluiten om de accu weer even vol te laden. Als u bijvoorbeeld elke 2 maanden de accu even aan de lader hangt, zal deze in prima conditie blijven. Aan het einde van de stallingsperiode volstaat het dan om de volledig opgeladen accu weer te monteren en normaal te gebruiken.
Het is niet nodig om iets te doen met de zonnepanelen wanneer deze niet aangesloten zijn, zal er geen stroom gaan lopen.
Meer tips over het stallen van de camper leest u hier | ANWB