Verordening toeristenbelasting 2015 Gemeente Leudal

Vraag gesteld door Marjella Stam op 14 augustus 2015

In de verordening is bij de "Forfaitaire berekening" het volgende artikel opgenomen:
Het aantal personen dat heeft overnacht,wordt met betrekking tot het mobiele kampeermiddel, bepaalt op 4 personen indien het aantal slaapplaatsen meer dan drie bedraagt.

Dit betekent dat niet het aantal personen dat werkelijk in het kampeermiddel verblijft van toepassing is, maar het aantal slaapplaatsen.
Wij kamperen als senior echtpaar slechts met 2 personen, maar moeten volgens bovenstaand artikel voor 4 personen betalen.
Kunt u mij aangeven of dit wettelijk is toegestaan?
Normaal is toeristenbelasting € 1,20 per persoon per nacht.
Bovendien is de toeristenbelasting in 2015 met 20% verhoogd t.o.v.2014.
Voor ons betekent dit tov vorig seizoen een verhoging van ruim 300%.

Graag uw reactie.
Met vriendelijke groet,
Marjella Stam

Antwoord van David

ANWB Expert

U vraagt of het wettelijk is toegestaan dat op basis van het aantal slaapplaatsen van een kampeermiddel de hoogte van de toeristenbelasting wordt vastgesteld. 

Het is wettelijk toegestaan dat op deze manier toeristenbelasting wordt berekend door de gemeente. De wettelijke grondslag van deze gemeentelijke verondering is art. 224 van de Gemeentewet. Gemeenten mogen zelf bepalen of zij toeristenbelasting heffen en hoe zij het tarief berekenen. Dit kan een vast bedrag per verblijf zijn of een percentage per overnachtingsprijs.