Is dit wel correct?

Vraag gesteld door Ariesnoek op 17 augustus 2018

In Frankrijk raakte 1 autoband lek. Van de garagehouder moest ik 4 nieuwe autobanden kopen (1053 Euro) i.p.v. 1 aangezien zij niet mijn merk in voorraad hadden. Volgens de garagehouder moet men met dezelfde merk autobanden rijden, dit is verplicht volgens de Franse wet. Is dit wel correct?

Antwoord van Jos

ANWB Expert

U vraagt of het volgens de Franse wet verplicht is om zoals in uw geval 4 nieuwe banden aan te schaffen.

De Franse verkeerswetgeving meldt dat men het monteren van banden van verschillende typen of constructies op dezelfde as verbiedt (artikel 3.2 en 3.3). Dat betekent volgens EG-staatsblad nr. 1 129/105 van 14/05/1992 dat de banden allebei moeten zijn:

- hetzelfde merk,

-dezelfde afmeting, en met name dezelfde dwarsdoorsnede,

-dezelfde gebruikscategorie (bijvoorbeeld zomer, sneeuw, alle terreinen),

- dezelfde structuur: radiaal of diagonaal,

- dezelfde snelheidscode,

-dezelfde belastingscapaciteitsindex.

Ik wil dus benadrukken dat deze regel geldt voor banden op één as. U had dus kunnen volstaan met twee nieuwe banden en niet per se vier. Het verhaal is dus deels waar maar per as en niet rondom. Voor mogen er wat merk betreft bijvoorbeeld gerust twee Michelins gemonteerd zijn en achter twee Conti's.



***

Reactie van Ariesnoek:

Hartelijk bedankt voor uw antwoord.