Reflectoren

Vraag gesteld door een ANWB-lid op 20 januari 2021

Ik heb achterlichten waar uit zichzelf geen reflectoren in zitten. Nu heb ik van de leverancier echter 1 reflector gekregen die ik op de bumper kan plakken. Nu is mijn vraag of 1 voldoende is, of moet ik er 2 hebben, aan beide kanten eentje?

De auto van mij vader is pas een jaar oud en heeft ook maar 1 reflector erop zitten, maar bij de apk zeiden ze dat ik beide kanten moest hebben. Hoe zit het nu?

Antwoord van Erik Jan

ANWB Expert

Volgens de Regeling Voertuigen (Artikel 5.2.52 lid J) moet een personenauto zijn voorzien van twee (rode) reflectoren aan de achterkant van de auto. Dat is ook een APK-eis. De reflectoren moeten dus aanwezig zijn en overeenkomstig keuringseis 5.2.55 lid 6 mogen de verplichte retroreflectoren van het voertuig geen gebreken vertonen, die de retroreflectie beïnvloeden.