- home
- Verkeer
- Nieuws en Tips
- Actueel
- Nieuws en Tips
Meer verkeersovertreders op cursus
23 januari 2012 - Vorig jaar moesten ruim 1500 weggebruikers die ernstig de fout in waren gegaan naar de verplichte cursus Educatieve Maatregel Gedrag en Verkeer (EMG). Dat zijn er ruim 200 meer dan een jaar eerder.
Een woordvoerder van het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) heeft een bericht hierover in het AD van maandag 23 januari bevestigd.

De driedaagse gedragscursus is bedoeld voor bestuurders die herhaaldelijk ongewenst rijgedrag vertonen. Doel is verkeersgevaarlijk rijgedrag aan te pakken en ervoor te zorgen dat de bestuurder niet opnieuw in de fout gaat.
De politie meldt aan het CBR de verkeersovertreding en het CBR bepaalt of de bestuurder verplicht een cursus moet volgen. De kosten, ongeveer 800 euro, moet de cursist zelf betalen. De cursus is in oktober 2008 ingevoerd. Sindsdien hebben ongeveer 4000 'wegpiraten' de cursus gevolgd.
Bron: ANP
De community functionaliteit wordt ingeladen...
- Omhoog ^

