Afschaffing vliegtaks
Het kabinet schaft naar verwachting per 1 juli 2009 de vliegtaks af. Het schrappen van de belasting is onderdeel van de aanpak van de economische crisis.

De vliegtaks vormde een onderdeel van het regeerakkoord van februari 2007. Op grond hiervan werd een belasting ingevoerd op vertrek vanaf Nederlandse luchthavens per 1 juli 2008.
Over de wijze waarop de vliegbelasting wordt teruggegeven aan klanten die reeds geboekt hebben met vertrek vanaf 1 juli, wordt door de ANVR op korte termijn overleg gevoerd met de airlines.
Reis geboekt bij de ANWB
De ANWB houdt de berichtgeving van de luchtvaartmaatschappijen en van de Tweede Kamer scherp in de gaten. Op deze pagina vindt u direct verdere informatie over restitutie als deze voorhanden is.
Vliegticket gekocht bij de ANWB
Koopt u een vliegticket met vertrek na 1 juli 2009 dan betaalt u geen vliegtaks meer bij de ANWB. Heeft u al een vliegticket gekocht dan wordt dit gerestitueerd voor alle reguliere airlines; op dit moment wordt per airline gesproken over de wijze en moment van restitutie.
Het beleid van zgn. low cost maatschappijen is nog niet duidelijk; voor deze maatschappijen wordt vooralsnog niet gerestitueerd. Wij kunnen u alvast melden dat lowcost maatschappij Transavia wel gaat restitueren. Zodra er meer duidelijkheid is zullen wij u informeren over het vervolg.
Voor boekingen met vertrek voor 1 juli 2009 is de taks nog steeds van toepassing en zal niet worden gerestitueerd.
- Omhoog ^

