Weblogs<

Bekijk ook de iKampioen ons digitale magazine

Fietssnelwegen worden haalbaarder

Fietssnelwegen. In april vorig jaar schreef ik een artikel over het fenomeen. Ik volg het thema nu al zo’n jaar en het is fascinerend om te merken dat bestuurlijk Nederland er iets in begint te zien. ‘Fietssnelweg’ is eigenlijk een misleidende science-fiction-woord: in feite gaat het over gepimpte doorgaande fietsroutes, die forensen moeten verleiden om de auto (af en toe) te laten staan.

Afgelopen dinsdag was ik bij een symposium over de snelle fietsroutes. Richard ter Avest van het gerenommeerde verkeerskundige bureau Goudappel Coffeng sprak over het begin van een ‘nieuw tijdperk’. Het bureau berekende de gevolgen van de aanleg van meer routes voor de Nederlandse economie.

Een investering van 100 miljoen euro voor de aanleg van 675 kilometer route levert volgens het bureau een economische opbrengst van 200 miljoen euro. Betere bereikbaarheid, minder ziekteverzuim. De opkomst van de elektrische fiets is belangrijk voor de haalbaarheid van fietssnelwegen, volgens Goudappel. De kans dat mensen voor afstanden van huis naar werk tot 15 kilometer echt de fiets pakken wordt groter als dat een elektrische is. De verkoop van stroomfietsen steeg in 2010 met 14 procent, volgens het bureau.

Staatssecretaris Atsma (CDA) waaide ook nog even langs. Hij kreeg een elektrische fiets van de Fietsersbond. Als volleerd entertainer fietste hij vrolijk zwaaiend de conferentiezaal uit, nadat hij zich erg welwillend over fietssnelwegen had getoond. Atsma heeft in een vorig leven als Kamerlid dan ook een fietsnota geschreven. Afgelopen woensdag hebben we ondertussen voor de iKampioen een race gehouden tussen Delft en Rotterdam. Collega Frank Buma in een Porsche over de snelweg en Leontien van Moorsel op een racefiets over de fietssnelweg. Wie er won? Kijk het filmpje in iKampioen 5.