Weblogs<

Bekijk ook de iKampioen ons digitale magazine

Dáár nam je die vakantiefoto

Welke gedeelten van een stad zijn het meest fotogeniek?

 Je kunt het nu zien op de Geotaggers' World Atlas op fotosite Flickr. De atlas bestaat uit kaarten van wereldsteden, waarop is aangegeven waar mensen foto’s hebben gemaakt. Daarvoor wordt gebruik gemaakt van geotagging, een technologie waarbij gps-gegevens worden opgeslagen op het moment dat je een foto maakt.

Steeds meer mobiele telefoons met camerafunctie en digitale fotocamera’s weten precies waar ze zijn als de foto wordt genomen. Flickr-gebruiker Eric Fischer heeft die informatie gebruikt om te bepalen op welke plaatsen in een stad foto’s worden gemaakt. Hij heeft ook een onderscheid gemaakt naar wat toeristen en lokalo’s op de gevoelige plaat zetten.

In Rotterdam valt op dat het rood van toeristenfoto’s het aflegt tegen het blauw van bewoners. Zeker vergeleken met het centrum van Delft, in dezelfde kaart, of Amsterdam. Toeristen in Rotterdam nemen kennelijk vooral foto’s vanaf de Erasmusbrug. En dat streepje links zal wel Kinderdijk zijn.

Ewout Lamé