Toerisme<

Bekijk ook de iKampioen ons digitale magazine

Zien en doen

Sicilië

Bezoek de kerk van Forza d’Agro, een dorpje met 900 inwoners vlakbij Taormina. Het kerkje is wereldberoemd geworden door de scene uit Godfather II waarin een jonge Don Corleone zich in een ezel moet verstoppen voor de huurlingen van Don Ciccio.

Nog een filmlocatie: Teatro Massimo aan het Piazza Verdi in Palermo. Deze schitterende opera- en concertzaal is vanaf 1972 25 jaar gesloten geweest voor restauratie. In het theater zelf kon niet gefilmd worden, maar op de enorme trap aan de voorzijde wel. Het is hier waar de sage van de Corleone-familie op tragische wijze eindigt. De ware schoonheid van Teatro Massimo ontdek je tijdens een opera- of balletvoorstelling.

> website

Door alle mogendheden die in Palermo aan de macht zijn geweest, zijn veel bouwwerken in de hoofdstad een mix van verschillende stijlen. De Noormannen verbouwden het Arabisch fort tot Palazzo di Normanni en voegden andere bouwwerken aan de stad toe, waaronder de kathedraal en de kerk San Giovanni degli Eremiti.  Met een beetje tempo, kun je in een dag bijna alle bijzondere, maar veelal ongerestaureerde bouwwerken van Palermo bezichtigen.

> website

Syracusa ligt aan de oostkust en is de geboortestad van Archimedes. Je weet wel, die van natuurkunde. Zoek tegen zonsondergang een terrasje op in Ortigia, de oude stad van Siracusa. Dit gedeelte van de stad ligt aan het water en het is er ’s avonds aangenaam door een koele zeebries.

> website

Niet origineel, wel een must-see: vulkaan Etna met zijn vele kraters. Door uitbarstingen krijgt de Etna steeds weer een ander gezicht. Je moet een stukje klimmen, maar een auto, de trein of de kabelbaan nemen je het zwaarste werk uit handen.

Ontstaan uit plaatsgebrek op het kerkhof, zijn de catacombes van de Capucijnen nu een toeristische attractie met duizenden mummies en skeletten. Mannen, vrouwen, maagden, kinderen, priesters, monniken en professionelen. Ze hebben allen hun eigen gang in het macabere, ondergrondse doolhof en zien er wat kleding betreft vaak op hun paasbest uit.

> website

Lieslaarzen. Noem het maar gerust borstlaarzen. Je huurt ze als je de bergkloof van Alcantara van dichtbij wilt bewonderen, klauterend door het koude rivierwater. De kloof strekt zich over meer dan twintig meter uit tussen twee lavamuren. Wind en water hebben de rotsen hun bizarre vormen gegeven.

> website

Handig voor jou