Gestolen auto’s minder vaak teruggevonden

Trefwoorden: diefstal, autodiefstal

VW, BMW, Mercedes en Audi populair bij dieven

25 januari 2012 - Gestolen auto’s worden minder vaak teruggevonden. En er zijn in 2011 iets minder auto’s gestolen dan in het jaar ervoor. Dat meldt de Stichting Aanpak Voertuigcriminaliteit (Stavc).

Van alle gestolen auto’s werd in 2011 de helft teruggevonden. In 1995 was dat nog 71,2 procent en in 2005 nog 61,2 procent. Wordt je auto in Gelderland gestolen dan is de kans dat de politie hem terugvindt zelfs maar 29 procent. Het aantal gestolen auto’s zakte zeer licht van 11.733 exemplaren in 2010 naar 11.658 stuks vorig jaar. De meeste auto’s werden gestolen in de regio Amsterdam en de regio Rotterdam. Ook in West-Brabant, Zuid-Limburg, de regio Utrecht en de regio Den Haag zijn vorig jaar relatief veel auto’s gestolen.

Steeds meer jonge auto’s gestolen

BMW 3 autodiefstal In trek bij dieven: BMW's.

Verder blijkt uit de cijfers van de Stavc dat er steeds meer zeer jonge auto’s worden gestolen, van maximaal één jaar jong. Dat heeft tot gevolg dat de geleden schade in euro’s ook groter is geworden. Het meest populair onder autodieven zijn Volkswagens, BMW’s, Mercedessen en Audi’s. Het meest gestolen is de VW Golf. Het minst interessant vinden autodieven de modellen van Citroën.

Auto's met hoogste diefstalrisico in 2010

Tip: Het laatste autonieuws in uw mailbox!

Op de hoogte blijven van het laatste autonieuws, verkeersnieuws, handige tips en aantrekkelijke aanbiedingen? Meld u dan nu aan en ontvang de nieuwbrief elke twee weken gratis in uw mailbox!

> Schrijf u nu in!