- home
- Auto
- Nieuws en tips
- Nieuwsarchief
- 2012
- januari
- Elektrische auto wekt vooral enthousiasme in Azië
Elektrische auto wekt vooral enthousiasme in Azië
Veel autofabrikanten somber over kosten elektrische auto
06 januari 2012 - Een groot aantal topmannen in de auto-industrie verwacht dat de elektrische auto de komende vijf jaar onbetaalbaar is voor het grote publiek. Autofabrikanten in Azië zijn juist zeer optimistisch over de verkoop van de elektrische auto. Zo blijkt uit een onderzoek van KPMG.
Onderzoek KPMG

Het onderzoek van KPMG is verricht onder 200 topmensen in de mondiale auto-industrie. Het merendeel van de topmannen denkt dat elektrische auto's alleen met behulp van overheidssubsidies redelijk zijn te prijzen. Vooral Amerikaanse bestuurders zien het somber in. Ruim de helft van hen denkt dat de verkoop van elektrische auto's, in het jaar 2025 niet meer dan 6 tot 10 procent van de totale verkoop uitmaakt.
Aziatische autofabrikanten
Aziatische fabrikanten zijn daarentegen juist enthousiast over elektrische auto's. De helft van de Chinese fabrikanten verwacht dat de verkoop van elektrische auto's de komende 15 jaar met 11 tot 25 procent zal toenemen. Dat zijn ongeveer 4 tot 9 miljoen voertuigen. Van de Japanse fabrikanten voorspelt bijna de helft een groei in de verkoop van elektrische voertuigen van meer dan 25 procent.
Techniek
Haijo Kampinga van KPMG: 'Er zijn bij de topmannen vooral zorgen over de hoge kosten van de batterijen en de relatief korte actieradius. We constateren wel dat die zorgen een stuk minder zijn dan vorig jaar. De techniek verbetert in een rap tempo!'
Vlaamse Automobiel Bond: elektrische auto nog duur
Vrieskou vermindert bereik elektro-auto sterk
Aangeboden: Hollands talent voor elektrisch rijden
Tip: Het laatste autonieuws in uw mailbox!
Op de hoogte blijven van het laatste autonieuws, verkeersnieuws, handige tips en aantrekkelijke aanbiedingen? Meld u dan nu aan en ontvang de nieuwbrief elke twee weken gratis in uw mailbox!
- Omhoog ^

