Wereldwijde vraag naar lithium-ion accu's stijgt explosief

Trefwoorden: elektrische auto

13 februari 2012 - Volgens een prognose van het Amerikaanse onderzoeksbureau IDC Energy Insights stijgt de wereldwijde vraag naar lithium-ion accu's de komende jaren explosief. IDC verwacht dat de wereldwijde productie in 2015 met 390 procent is toegenomen.

EV's en plug-in hybrides

Nissan Leaf chassis

Vooral de auto-industrie speelt volgens de cijfers van IDC een grote rol in de explosieve toename. Steeds meer autofabrikanten komen met volledig elektrische auto's en plug-in hybride modellen op de markt die voorzien zijn van die accu's.

De wereldwijde productiecapaciteit lithium-ion accu's is nu zo'n 7 gWh aan energieopslag. In 2015 is de totaal geproduceerde opslagcapaciteit volgens IDC gegroeid tot 26 gWh. De auto-industrie neemt nu zo'n 2,4 gWh aan lithium-ion accu's af en dat moet volgens IDC in 2015 zijn uitgegroeid tot 27 gWh. Nu drijven vooral de Noord-Amerikaanse autobouwers de vraag naar lithium-ion accu's op, maar IDC verwacht dat de Aziatische fabrikanten de komende jaren een flinke inhaalslag maken.

IBM werkt aan superaccu voor elektro-auto's
Grootste fabriek lithium-ion accu's ter wereld geopend
Amerikaanse A123-accu's voor elektrische BMW's

Tip: Het laatste autonieuws in uw mailbox!

Op de hoogte blijven van het laatste autonieuws, verkeersnieuws, handige tips en aantrekkelijke aanbiedingen? Meld u dan nu aan en ontvang de nieuwbrief elke twee weken gratis in uw mailbox!

> Schrijf u nu in!