- home
- Auto
- Nieuws en tips
- Nieuwsarchief
- 2011
- november
- Amsterdam krijgt groot elektro-tankstation
Amsterdam krijgt groot elektro-tankstation
29 november 2011 - Als het aan de nieuwe elektrische taxionderneming TAXI-E ligt, krijgt Amsterdam begin volgend jaar een grote oplaadplek voor elektrische auto's langs de A10 bij knooppunt Amstel. Met 40 gewone en 4 snellaadpunten wil TAXI-E het grootste elektrische 'tankstation' van Europa realiseren.

TAXI-E rijdt sinds kort met 20 elektrische Nissans LEAF in Amsterdam, Amstelveen en Schiphol. De 20 luxe taxi's rijden op groene stroom. De oplaadplaats, die in februari of maart bij de afrit Amstel Business Park moet komen, kan 20 elektrische taxi’s en andere elektrische auto's van particulieren van stroom voorzien. Bij de snellaadpunten kunnen de elektrische auto's na een laadbeurt van ongeveer 20 minuten met een volle accu de weg op. Bij de reguliere punten duurt dat ongeveer 6 tot 8 uur.
Ruud Zandvliet, initiatiefnemer van TAXI-E en het laadstation: ‘We gaan er geen klassiek tankstation van maken, met een shop en broodjes. Dat wordt niet rendabel voor ons. Wel komt er een overkapping bij de oplaapunten.’ TAXI-E wil van het oplaadpark een P+R-terrein maken waar vandaan mensen met het openbaar vervoer naar huis kunnen gaan als hun auto aan stekker ligt'.
Amsterdam subsidieert elektrisch rijden voor kilometervreters
TAXI-E: elektrisch taxibedrijf in Amsterdam
Nissan LEAF als 'yellow cab' in New York
Tip: Het laatste autonieuws in uw mailbox!
Op de hoogte blijven van het laatste autonieuws, verkeersnieuws, handige tips en aantrekkelijke aanbiedingen? Meld u dan nu aan en ontvang de nieuwbrief elke twee weken gratis in uw mailbox!
- Omhoog ^

